Carling Technologies MA1-B-14-250-1-A16-1-J
MA1-B-14-250-1-A16-1-J
Part No.:
MA1-B-14-250-1-A16-1-J
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
MA1-B-14-250-1-A16-1-J.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Packaging:
Bulk
Series:
M
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
500mA
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
80 V