Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205727151E3
MAL205727151E3
Part No.:
MAL205727151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205727151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.6Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
700 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
1.3 Ohms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)