Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205756101E3
MAL205756101E3
Part No.:
MAL205756101E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205756101E3.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Packaging:
Bulk
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.4Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
860 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
780 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)
SurfaceMountLandSize:
MountingType:
Through Hole
Datasheet:
ShinYuaMAL205756101E3.pdf
1. How to order MAL205756101E3 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MAL205756101E3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAL205756101E3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAL205756101E3 MAL205736221E3 MAL205756479E3 MAL205753471E3 MAL205767479E3
Part Number MAL205756101E3 MAL205736221E3 MAL205756479E3 MAL205753471E3 MAL205767479E3
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 057 PSM-SI 057 PSM-SI 057 PSM-SI 057 PSM-SI 057 PSM-SI
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 100 µF 100 µF 100 µF 100 µF 100 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 400 V 400 V 400 V 400 V 400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 1.4Ohm @ 100Hz 1.4Ohm @ 100Hz 1.4Ohm @ 100Hz 1.4Ohm @ 100Hz 1.4Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp 12000 Hrs @ 85°C 12000 Hrs @ 85°C 12000 Hrs @ 85°C 12000 Hrs @ 85°C 12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications Audio Audio Audio Audio Audio
RippleCurrent@LowFrequency 860 mA @ 100 Hz 860 mA @ 100 Hz 860 mA @ 100 Hz 860 mA @ 100 Hz 860 mA @ 100 Hz
Impedance 780 mOhms 780 mOhms 780 mOhms 780 mOhms 780 mOhms
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Size/Dimension 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm) 0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm) 1.260 (32.00mm)