Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205752152E3
MAL205752152E3
Part No.:
MAL205752152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205752152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Series:
057 PSM-SI
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
120mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
Audio
RippleCurrent@LowFrequency:
3.66 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
105 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)