Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205753101E3
MAL205753101E3
Part No.:
MAL205753101E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205753101E3.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 250V SNAP
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.44Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
630 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
770 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)