Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205757101E3
MAL205757101E3
Part No.:
MAL205757101E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205757101E3.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.6Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
480 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
2.1 Ohms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)