Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205772151E3
MAL205772151E3
Part No.:
MAL205772151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205772151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 200V SNAP
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
950mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
770 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
620 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)