Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205776331E3
MAL205776331E3
Part No.:
MAL205776331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205776331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Series:
057 PSM-SI
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
480mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
Audio
RippleCurrent@LowFrequency:
1.85 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
280 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)