Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205777221E3
MAL205777221E3
Part No.:
MAL205777221E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205777221E3.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Series:
057 PSM-SI
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.1Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
Audio
RippleCurrent@LowFrequency:
920 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
900 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)