Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205778471E3
MAL205778471E3
Part No.:
MAL205778471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205778471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP
Series:
057 PSM-SI
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
385 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
340mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
Audio
RippleCurrent@LowFrequency:
2.4 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
220 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)