Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225913331E3
MAL225913331E3
Part No.:
MAL225913331E3
Datasheet:
MAL225913331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
290mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.82 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.73 A @ 10 kHz
Impedance:
170 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)