Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225922152E3
MAL225922152E3
Part No.:
MAL225922152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL225922152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
130mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.15 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
4.725 A @ 10 kHz
Impedance:
90 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)