Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225922821E3
MAL225922821E3
Part No.:
MAL225922821E3
Datasheet:
MAL225922821E3.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
240mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.23 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
3.345 A @ 10 kHz
Impedance:
170 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)