Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225967331E3
MAL225967331E3
Part No.:
MAL225967331E3
Datasheet:
MAL225967331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
390mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.89 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.835 A @ 10 kHz
Impedance:
280 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)