Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6043BAUT25+T
MAX6043BAUT25+T
Part No.:
MAX6043BAUT25+T
Category:
PMIC - Voltage Reference
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
ShinYuaMAX6043BAUT25+T.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.1% SOT23-6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
ReferenceType:
Series
OutputType:
Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
10 mA
Tolerance:
±0.1%
TemperatureCoefficient:
25ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
4µVp-p
Noise-10Hzto10kHz:
7µVrms
Voltage-Input:
4.5V ~ 40V
Current-Supply:
650µA
Current-Cathode:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)