Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6078AMWT25+
MAX6078AMWT25+
Part No.:
MAX6078AMWT25+
Category:
PMIC - Voltage Reference
Package:
6-WFBGA, WLBGA
Datasheet:
ShinYuaMAX6078AMWT25+.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.04% 6WLP
Packaging:
Strip
Series:
ProductStatus:
Active
ReferenceType:
Series
OutputType:
Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
3 mA
Tolerance:
±0.04%
TemperatureCoefficient:
10ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
12µVp-p
Noise-10Hzto10kHz:
30µVrms
Voltage-Input:
2.7V ~ 5.5V
Current-Supply:
18µA
Current-Cathode:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)