Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6126AASA50+
MAX6126AASA50+
Part No.:
MAX6126AASA50+
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaMAX6126AASA50+.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.02% 8SOIC
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
Voltage-Output(Min/Fixed):
5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
10 mA
Tolerance:
±0.02%
TemperatureCoefficient:
5ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
2.85µVp-p
Noise-10Hzto10kHz:
Voltage-Input:
5.2V ~ 12.6V
Current-Supply:
725µA
Current-Cathode:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)