Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6138CEXR33+
MAX6138CEXR33+
Part No.:
MAX6138CEXR33+
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
MAX6138CEXR33+.pdf
Description:
IC VREF SHUNT 0.5% SC70-3
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
ReferenceType:
Shunt
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
15 mA
Tolerance:
±0.5%
TemperatureCoefficient:
25ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
Noise-10Hzto10kHz:
50µVrms
Current-Cathode:
67 µA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)