Panasonic Electronic Components MAZD100G0L
MAZD100G0L
Part No.:
MAZD100G0L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
2-SMD, Flat Lead
Datasheet:
ShinYuaMAZD100G0L.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 120MW SSSMINI2
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±6%
Part Status:
Obsolete
Power - Max:
120 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
30 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
Operating Temperature:
10 V
Supplier Device Package:
50 nA @ 7 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr:
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Category:
Diodes - Zener - Single
Datasheet:
ShinYuaMAZD100G0L.pdf
1. How to order MAZD100G0L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MAZD100G0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAZD100G0L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAZD100G0L.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MAZD100G0L pin diagram, MAZD100G0L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAZ8300GML MAZ30360HL MAZ41300MF MAZD062G0L MAZD100G0L
Part Number MAZ8300GML MAZ30360HL MAZ41300MF MAZD062G0L MAZD100G0L
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±6% ±6% ±6% ±6% ±6%
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Power - Max 120 mW 120 mW 120 mW 120 mW 120 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 30 Ohms 30 Ohms 30 Ohms 30 Ohms 30 Ohms
Operating Temperature 10 V 10 V 10 V 10 V 10 V
Supplier Device Package 50 nA @ 7 V 50 nA @ 7 V 50 nA @ 7 V 50 nA @ 7 V 50 nA @ 7 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1 V @ 10 mA 1 V @ 10 mA 1 V @ 10 mA 1 V @ 10 mA 1 V @ 10 mA