Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBB02070C2050FRP00
MBB02070C2050FRP00
Part No.:
MBB02070C2050FRP00
Datasheet:
ShinYuaMBB02070C2050FRP00.pdf
Description:
RES 205 OHM 0.6W 1% AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
205 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)