Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBB02070C3602FCT00
MBB02070C3602FCT00
Part No.:
MBB02070C3602FCT00
Datasheet:
MBB02070C3602FCT00.pdf
Description:
RES 36K OHM 1% 0.6W AXIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Resistance:
36 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaMBB02070C3602FCT00.pdf
1. How to order MBB02070C3602FCT00 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MBB02070C3602FCT00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBB02070C3602FCT00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBB02070C8209FCT00 MBB02070C3003FCT00 MBB02070C3001FCT00 MBB02070C3602FCT00 MBB02070C4301FCT00
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 36 kOhms 36 kOhms 36 kOhms 36 kOhms 36 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)