onsemi MC74F194DR2
MC74F194DR2
Part No.:
MC74F194DR2
Manufacturer:
onsemi
Category:
Logic - Shift Registers
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaMC74F194DR2.pdf
Description:
SHIFT REGISTER SINGLE 4 BIT SERI
Packaging:
Bulk
Series:
74F
ProductStatus:
Active
LogicType:
Register, Bidirectional
OutputType:
Push-Pull
NumberofElements:
1
NumberofBitsperElement:
4
Function:
Universal
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C
MountingType:
Surface Mount
Category:
Logic - Shift Registers
Datasheet:
ShinYuaMC74F194DR2.pdf
1. How to order MC74F194DR2 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MC74F194DR2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MC74F194DR2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MC74F194DR2.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MC74F194DR2 MC74F399DR2
Part Number MC74F194DR2 MC74F399DR2
Manufacturer onsemi onsemi
Packaging Bulk Bulk
Series 74F 74F
ProductStatus Active Active
LogicType Register, Bidirectional Register, Bidirectional
OutputType Push-Pull Push-Pull
NumberofElements 1 1
NumberofBitsperElement 4 4
Function Universal Universal
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C