Carling Technologies ME2-B-24-616-3-A16-2-C
ME2-B-24-616-3-A16-2-C
Part No.:
ME2-B-24-616-3-A16-2-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ME2-B-24-616-3-A16-2-C.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Packaging:
Bulk
Series:
M
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
16A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
80 V