Songtian Electronics Co., Ltd - use 4378 MF0905003M4BN0CSB0
MF0905003M4BN0CSB0
Part No.:
MF0905003M4BN0CSB0
Manufacturer:
Songtian Electronics Co., Ltd - use 4378
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
ShinYuaMF0905003M4BN0CSB0.pdf
Description:
ICL 5 OHM 20% 3A 9MM
Packaging:
Bag
Series:
PS
ProductStatus:
Active
R@25°C:
5 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
3 A
R@Current:
Diameter:
0.354 (9.00mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)