Carling Technologies MF1-B-10-610-1-JA2-2-C
MF1-B-10-610-1-JA2-2-C
Part No.:
MF1-B-10-610-1-JA2-2-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
MF1-B-10-610-1-JA2-2-C.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Packaging:
Bulk
Series:
M
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
10A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
80 V
ActuatorType:
Rocker
NumberofPoles:
1
Illumination:
Green
IlluminationVoltage(Nominal):
9 ~ 16V