Cantherm MF72-010D25
MF72-010D25
Part No.:
MF72-010D25
Manufacturer:
Cantherm
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
ShinYuaMF72-010D25.pdf
Description:
ICL 10 OHM 20% 7A 27.5MM
Packaging:
Bulk
Series:
MF72
ProductStatus:
Active
R@25°C:
10 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
7 A
R@Current:
130 mOhms
Diameter:
1.083 (27.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)