Cantherm MF72-012D25
MF72-012D25
Part No.:
MF72-012D25
Datasheet:
ShinYuaMF72-012D25.pdf
Description:
ICL 12 OHM 20% 6A 27.5MM
Active
R@25°C:
12 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
6 A
R@Current:
156 mOhms
Diameter:
1.083 (27.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)