Bourns Inc. MF-MSMF110/16-2
MF-MSMF110/16-2
Part No.:
MF-MSMF110/16-2
Datasheet:
ShinYuaMF-MSMF110/16-2.pdf
Description:
PTC RESET FUSE 16V 1.1A 1812
Voltage-Max:
16V
Current-Max:
100 A
Current-Hold(Ih)(Max):
1.1 A
Current-Trip(It):
2.2 A
TimetoTrip:
300 ms
Resistance-Initial(Ri)(Min):
40 mOhms
Resistance-PostTrip(R1)(Max):
210 mOhms
Resistance-25°C(Typ):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.179 L x 0.128 W (4.55mm x 3.24mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.033 (0.85mm)