Bourns Inc. MF-SM150/33-2
MF-SM150/33-2
Part No.:
MF-SM150/33-2
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
PTC Resettable Fuses
Package:
2-SMD
Datasheet:
ShinYuaMF-SM150/33-2.pdf
Description:
PTC RESET FUSE 33V 1.5A 2SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Multifuse®, MF-SM
ProductStatus:
Active
Type:
Polymeric
Voltage-Max:
33V
Current-Max:
40 A
Current-Hold(Ih)(Max):
1.5 A
Current-Trip(It):
3 A
TimetoTrip:
5 s
Resistance-Initial(Ri)(Min):
60 mOhms
Resistance-PostTrip(R1)(Max):
230 mOhms
Resistance-25°C(Typ):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.344 L x 0.264 W (8.75mm x 6.71mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.118 (3.00mm)