Microchip Technology MPLAD15KP13AE3
MPLAD15KP13AE3
Part No.:
MPLAD15KP13AE3
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP13AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC PLAD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard SMD
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
696A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)