Microchip Technology MPLAD15KP13CAE3
MPLAD15KP13CAE3
Part No.:
MPLAD15KP13CAE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP13CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
696A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)