Microchip Technology MPLAD15KP14AE3
MPLAD15KP14AE3
Part No.:
MPLAD15KP14AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP14AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
645A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)