Microchip Technology MPLAD15KP150A
MPLAD15KP150A
Part No.:
MPLAD15KP150A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP150A.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
62A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)