Microchip Technology MPLAD15KP15AE3
MPLAD15KP15AE3
Part No.:
MPLAD15KP15AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP15AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
618A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)