Microchip Technology MPLAD15KP16A
MPLAD15KP16A
Part No.:
MPLAD15KP16A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP16A.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
16V
Voltage-Breakdown(Min):
17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
26V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
576A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)