Microchip Technology MPLAD15KP17A
MPLAD15KP17A
Part No.:
MPLAD15KP17A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP17A.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
543A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)