Microchip Technology MPLAD15KP17AE3
MPLAD15KP17AE3
Part No.:
MPLAD15KP17AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP17AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
543A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)