Microchip Technology MPLAD15KP180A
MPLAD15KP180A
Part No.:
MPLAD15KP180A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP180A.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
180V
Voltage-Breakdown(Min):
200V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
291V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
52A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)