Microchip Technology MPLAD15KP18A
MPLAD15KP18A
Part No.:
MPLAD15KP18A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP18A.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
516A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)