Microchip Technology MPLAD15KP200A
MPLAD15KP200A
Part No.:
MPLAD15KP200A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP200A.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
200V
Voltage-Breakdown(Min):
222V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
322V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
47A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)