Microchip Technology MPLAD15KP20A
MPLAD15KP20A
Part No.:
MPLAD15KP20A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP20A.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
20V
Voltage-Breakdown(Min):
22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
32.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
462A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)