Microchip Technology MPLAD15KP22AE3
MPLAD15KP22AE3
Part No.:
MPLAD15KP22AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP22AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
423A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)