Microchip Technology MPLAD15KP24A
MPLAD15KP24A
Part No.:
MPLAD15KP24A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP24A.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
384A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)