Microchip Technology MPLAD15KP28A
MPLAD15KP28A
Part No.:
MPLAD15KP28A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP28A.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.5VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
330A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)