Microchip Technology MPLAD15KP30AE3
MPLAD15KP30AE3
Part No.:
MPLAD15KP30AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP30AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
309A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)