Microchip Technology MPLAD15KP33AE3
MPLAD15KP33AE3
Part No.:
MPLAD15KP33AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP33AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
282A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)