Microchip Technology MPLAD15KP43A
MPLAD15KP43A
Part No.:
MPLAD15KP43A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP43A.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
216A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)