Microchip Technology MPLAD15KP45AE3
MPLAD15KP45AE3
Part No.:
MPLAD15KP45AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP45AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
207A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)