Microchip Technology MPLAD15KP51AE3
MPLAD15KP51AE3
Part No.:
MPLAD15KP51AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP51AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
183A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)