Microchip Technology MPLAD15KP54CAE3
MPLAD15KP54CAE3
Part No.:
MPLAD15KP54CAE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP54CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
171A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)